Samuel Piasecký ACADEMY

Samuel PiaseckýSamuel Piasecký sa narodil 31. októbra 1984 v Košiciach a je historicky najúspešnejší slovenský reprezentant v športovej gymnastike. Ako jediný mužský gymnasta spod Tatier v ére samostatnosti sa zúčastnil na olympijských hrách. Počas kariéry bol až päťkrát v „náraďovom“ finále medzi elitným oktetom na významných podujatiach: štyri razy na majstrovstvách Európy a raz aj na svetovom šampionáte.
Už ako dvadsaťdvaročný sa predstavil na prvom veľkom medzinárodnom podujatí. Na majstrovstvách Európy 2006 v gréckom Volose obsadil ôsme miesto na bradlách. V tom istom roku sa zúčastnil i na Svetovom pohári B-kategórie, kde dominoval. V jeho najsilnejšej disciplíne na bradlách získal zlatú medailu, na hrazde bol štvrtý. O dva roky neskôr postúpil do finále pretekov Svetového pohára v Madride, na bradlách obsadil štvrtú priečku.
Dlhoročný zverenec Martina Zvala v Slávii UK Bratislava absolvoval kontinentálny šampionát v roku 2009 a opäť útočil na medailu – na bradlách skončil piaty, vo finále viacboja mu patrilo 13. miesto. O osemnásť mesiacov neskôr sa Piasecký vo veku 26 rokov prebojoval i na premiérové majstrovstvá sveta v holandskom Rotterdame a na bradlách obsadil 8. pozíciu.
V nasledujúcej sezóne absolvoval kontinentálny i svetový šampionát. Na majstrovstvách Európy sa dostal na 5. miesto na bradlách, vo finále na hrazde skončil siedmy. MS už také úspešné neboli, skončil v kvalifikácii viacboja na 77. priečke.
Rok 2012 bol pre Piaseckého životný. Po piatom mieste na bradlách a siedmom mieste vo finále na hrazde v rámci ME sa predstavil i na olympijských hrách v anglickom Londýne. Výborný výkon mu vyniesol 11. miesto na bradlách a od postupu do finále ho delilo iba sedem tisícin bodu.
Rodák z Košíc mal ambíciu prebojovať sa aj na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro či 2020 v japonskom Tokiu, no začali ho brzdiť zranenia, pre ktoré napokon v závere roku 2016 ukončil aktívnu kariéru a začal sa naplno venovať trénovaniu mládeže.

PREČO PRÁVE GYMNASTIKA PRE MOJE DIEŤA?

10 skvelých dôvodov

prečo je gymnastika dobrá
a z čoho deti profitujú

  1. je zábavná
  2. rozvíja silu
  3. rozvíja ohybnosť
  4. rozvíja koordináciu
  5. trénuje schopnosť počúvať svoje telo
  6. rozvíja kognitívne schopnosti
  7. posilňuje sociálnu interakciu s rovesníkmi
  8. získava sebavedomie
  9. učí nastavenie cieľov
  10. vyvíja zručnosti pre iné športy

Gymnastika je úžasný vývojový šport, ktorá má hlboký vplyv na celkové blaho dieťaťa. Prispieva vášmu dieťaťu fyzicky, akademicky a spoločensky.

Gymnastika poskytuje vhodné atletické základy pre všetky športové aktivity. Pomáha zvyšovať flexibilitu, silu, rýchlosť, agilitu, koordináciu a rovnováhu. Aj fyzická aktivita v gymnastike môže zabrániť obezite, niektorým druhom rakoviny a pomáha krvi a hustote kostí. Aktívne deti majú tendenciu vyrastať, aby sa stali aktívni a zdraví, dospievajúci a dospelí.

Gymnastika má mnoho ďalších výhod, ktoré nemusia byť také zrejmé ako fyzické. Môže tiež pomôcť vášmu dieťaťu mimo telocvične! Keďže gymnastika je vývojový šport, stavia si zručnosti prostredníctvom progresu krokov. Pomôže to zlepšiť koncentráciu dieťaťa, čo mu pomôže pri riešení problémov, matematike a čítaní v škole. Gymnastika vyžaduje od detí, aby nielen používali obe strany svojho mozgu oddelene, ale tiež vyžaduje, aby obidve strany pracovali súčasne spoločne! To je veľmi užitočné pre vaše dieťa.

Gymnastika tiež pomáha zvyšovať sociálne zručnosti detí. Počas vyučovania deti pozorujú, učia sa cvičiť, majú svoju šancu prejavu, učia sa postupovať podľa pokynov, rešpektovať a počúvať iných. Všetky tieto zručnosti sú veľmi dôležité preto, aby dieťa precvičilo svoje sociálne zručnosti. Keď dieťa dosahuje zručnosti a je povzbudzované ich trénerom, zvyšuje to ich sebavedomie, dieťa získava pocit kontroly nad pohybmi svojho tela, čo zvyšuje zdravému sebavedomiu a telesnému povedomiu.

Deti všetkých vekových kategórií môžu využívať výhody z gymnastiky. Teraz je ten správny čas zaregistrovať svoje dieťa, aby mohlo zažiť všetky výhody, ktoré ponúka gymnastika. Najlepšia časť gymnastiky je, že vaše dieťa bude mať toľko zábavy, že si ani neuvedomí, koľko sa naučí v tomto športovom procese!

Čo o nás hovoria naši zákazníci?

responsive-icon

MOBIL JE SEXY

PREZERAJTE SI NÁŠ WEB CEZ VÁŠ TELEFÓN!